gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

laptopy poleasingowe czy warto
Komputer

Laptopy poleasingowe czy warto?

Komputery przenośne cieszą się w Polsce, lecz również i na całym świecie ogromną popularnością. Nic dziwnego, w końcu jedynie one dają możliwość wygodnego, mobilnego pracowania na niemalże takiej samej maszynie jeśli chodzi o możliwości, jak komputer stacjonarny. Niestety są to komputery bardzo drogie, więc wiele osób stara się kupić je nieco taniej. Z tego powodu ostatnimi czasy niezwykle popularne stały się laptopy poleasingowe.

Czym są laptopy poleasingowe?

Czym są takie laptopy? Są to oczywiście komputery używane, które najczęściej przez około 2 do 3 lat, były w innych rękach. Nie jednak prywatnych, lecz filmowych. Oznacza to, że nie pracowały w domu, lecz jedynie w firmie, najczęściej po prostu w biurze. Były to komputery, które po zakończeniu leasingu, były wymieniane na zupełnie nowe egzemplarze, a same zostały przeznaczone do odsprzedaży. Taka ich historia pociąga za sobą szereg zalet, lecz również wad.

Wady i zalety laptopów poleasingowych

Co można zaliczyć do najważniejszych zalet laptopów poelasingowych? Nie da się ukryć, że zaletą tą jest rewelacyjna kondycja takich komputerów. Nie tylko nie są one zużyte wizualnie, czyli nie posiadają żadnych oznak zużycia, lecz również nie ma z nimi absolutnie żadnych kłopotów od strony ich funkcjonowania, oraz możliwości obliczeniowych. Co więcej, z racji tego, że sprzęt ten jest bardzo młody, można śmiało liczyć, że nie będzie przestarzały technologicznie, jak to często ma miejsce w przypadku używanych komputerów. Co więcej, komputery te często wyposażone są w oryginalny, w pełni legalny system operacyjny.
Niestety komputery poleasingowe to również kilka wad, które koniecznie trzeba mieć na uwadze podczas wykonywania zakupów. Przede wszystkim są to komputery nieco droższe, niż klasyczne modele z drugiej ręki. Co więcej, są również nieco słabsze jeśli chodzi o moc, niż przeciętny laptop, ponieważ były to maszyny do pracy w biurze, a nie do grania w gry. Z tego powodu trudne, choć nie nie możliwe, będzie znalezienie laptopa poleasingowego, który będzie mógł być klasycznym domowym komputerem.

Laptopy poleasingowe czy warto?

Widząc wady oraz zalety takich laptopów, czy warto sobie nimi zaprzątać głowę i być może je kupić? Czy może jednak zakup ten jest nieopłacalny? Jeśli chce się mieć sprzęt dobry, bezproblemowo działający oraz przede wszystkim w dobrym stanie, komputer ten będzie zdecydowanie najlepszą na rynku możliwością. Jeśli chce się mieć sprzęt możliwe jak najtańszy, wtedy trzeba będzie poszukać komputerów od osób prywatnych.