gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

gry dla małych dzieci
Internet

Jak mądrze wybierać zabawki dla dzieci?

Wybierając w sklepach nowe zabawki dla swoich pociech, na pewno za każdym razem starasz się celować w te, które dla twoich dzieci byłyby w stu procentach bezpieczne. W tym celu sprawdzasz, czy posiadają one odpowiednie atesty i certyfikaty. Szukasz ich na opakowaniach produktów, a gdy je tam odnajdujesz, od razu jesteś nieco bardziej pewien swojego wyboru. Certyfikaty bezpieczeństwa nie są jednak jedynym dobrym wyznacznikiem jakości zabawek. Ty sam musisz popatrzeć na to, czy gry dla małych dzieci rzeczywiście będą odpowiednie dla tych dzieciaczków.

To, co może być spokojnie używane przez sześciolatka czy siedmiolatka, w żadnym wypadku nie powinno trafić w ręce niemowlaka czy rocznego dzieciaczka. Zabawka musi być zawsze dostosowana do wieku użytkownika. Nie kupuj takich artykułów „na zapas” i nie myśl, że twoja pociecha do nich dorośnie, bo zanim to nastąpi, najprawdopodobniej na rynku pojawi się coś ciekawszego, a zakupiony produkt odejdzie w niepamięć i zostanie odrzucony w kąt albo nawet wyrzucony do kosza. Nie ma sensu trwonić w ten sposób pieniędzy. Na każdej zabawce masz zawsze zaznaczone, do jakiego wieku jest ona kierowana. Z niektórych artykułów śmiało mogą korzystać już niemowlaki czy nawet noworodki. Wtedy na zabawce znajdziesz oznaczenie np. „0-3 lat” albo „0-18 lat”.

Zupełnie samodzielnie też może jednak zweryfikować bezpieczeństwo niektórych wyrobów. Patrz przede wszystkim na to, jak zbudowane są zabawki i gry dla małych dzieci. Zwracaj szczególną uwagę na ich konstrukcje w momencie, gdy chcesz, by bawił się nim niemowlak czy noworodek. W takim przypadku musisz unikać artykułów zawierających drobne i mniejsze elementy.

Przeczytaj więcej na exgames.pl