gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

tani komputer gamingowy
Smartfon

Tani nowy komputer gamingowy – czy da się go w ogóle zbudować?

Granie w gry komputerowe to często główny motyw, dla którego wiele osób chce kupić nowy komputer. Gry takie są jednak często bardzo wymagające i nie każdy może sobie pozwoli na komputer o topowej specyfikacji. Czy w ogóle możliwe jest zbudowanie taniego komputera gamingowego, na którym da się grać w popularne tytuły?

Przewaga składania komputera nad kupnem gotowego

Wiele osób szuka maszyny, jaką jest tani komputer gamingowy, przede wszystkim w sklepach, wybierając już gotowe urządzenie. Jednak tak naprawdę w przypadku chęci poczynienia oszczędności i dokonania najlepszego zakupu, możliwego przy danym budżecie, powinno się komputer po prostu złożyć z nowych części.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Poszczególne podzespoły można bowiem kupować w atrakcyjnych cenach na różnych promocjach. Do tego poszczególne sklepy często oferują te same części w bardzo różniących się od siebie cenach i zamawiając je z różnych źródeł, można oszczędzić setki złotych lub po prostu złożyć w planowanym budżecie maszynę mocniejszą, niż ta, której stworzenie się na początku zakładało.

Komputera nie trzeba składać samemu, jeżeli nie potrafi się tego zrobić. Można zadanie to zlecić specjaliście, którego znaleźć można na przykład w serwisach komputerowych, a także na lokalnych portalach ogłoszeniowych. Złoży on komputer za niewielką opłatą, a do tego najczęściej robi to na miejscu.

Tani komputer gamingowy – jaka specyfikacja?

W przypadku składania taniego komputera gamingowego nie ma mowy o topowej specyfikacji, jednak nadal możliwe jest dobranie takiej, która pozwoli grać w nowsze tytuły na niższych detalach. Nie każdy jednak chce grać w gry najnowsze, gdyż wielu jest fanów tych starszych, które już na maszynie, jaką jest tani komputer gamingowy, będą chodzić płynnie.

W niewygórowanej cenie powinno się kupić przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, a minimum są tu procesory z rodziny Ryzen 3, których niższe modele, które jednak zapewnią komfortową rozgrywkę przy mniej wymagających i starszych tytułach, kupić można w bardzo niskiej cenie.

Co do karty graficznej, powinno się wybrać któryś model z kart Radeon RX lub Nvidia GTX – wyprodukowane kilka lat temu modele tych kart nadal licznie występują w sklepach w atrakcyjnych cenach, zapewniając poziom rozgrywki, który okaże się komfortowy dla wielu graczy.

Składając tani komputer gamingowy, powinno się też pamiętać o tym, aby wybrać takie podzespoły, by w przyszłości dało się go rozbudować w momencie, gdy można będzie sobie na to pozwolić.