gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

jak odblokować telefon
Smartfon

Jak odblokować telefon by cieszyć się z jego użytkowania ?

Jeszcze niespełna parę lat temu kod PIN był tylko jedynym sposobem na zablokowanie dostępu do telefonu. Mowa tu zarówno o kradzieży, jak i sytuacjach, kiedy to bez zgodny użytkownika osoba postronna chce sprawdzić dane. W obecnych czasach można korzystać już z wielu sprawdzonych metod pozwalających odblokować telefon.

Jak odblokować telefon- kilka podstawowych metod

Dziś za każdym razem gdy chce się skorzystać ze smartfona można to zrobić między innymi za pomocą dostępnej funkcji takiej jak: inteligentne rozpoznawanie twarzy. Jest to rozwiązanie dość powszechnie stosowane w wielu telefonach. Z kolei poprzez odcisk palca można odblokować telefon komórkowy za pomocą skanera odcisku palca. Dziś czytnik linii papilarnych dostępny jest w wielu podstawowych modelach telefonów. Kolejnym sposobem na odblokowanie jest wypisanie ciągu znaków jako hasła. Ponadto smartfon można jeszcze odblokować przy pomocy wzoru, który trzeba narysować za pomocą opuszka palca, co powoduje uzyskanie dostępu do menu.

Odblokowanie smartfona zablokowanego kodem PIN

Dziś nie znając kodu PIN można z sukcesem odblokować telefon komórkowy za pomocą działań takich jak:
– przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych. Metodę tą trzeba potraktować jako ostateczność, bowiem powoduje ona utratę wszystkich dotychczas zapisanych danych.
– odblokowanie przez konto Google. Metoda ta jest bardzo skuteczna. Jednak źle podany wzór dziesięciokrotnie sprawi, że zostanie nałożona blokada. W takiej sytuacji trzeba zalogować się na konto przypisane do poszczególnego smartfona i zresetować blokadę.
– skorzystanie z Menadżera Urządzeń. W tym celu wystarczy, że użytkownik zaloguje się na odpowiedniej stronie internetowej na konto Google, które jest na danym telefonie. Następnie wybiera się konkretne urządzenie i ustawia tymczasowe hasło blokady, które będzie używane. Tego typu rozwiązanie jest zalecane wtenczas, gdy zostanie zgubiony telefon.
Ostatnią metodą, która pozwala odblokować telefon jest program dr.fone. Za jego pomocą można dowiedzieć się jak odblokować smartfon zablokowany kodem PIN czy też wzorem. Taki program warto pobrać oraz zainstalować na swoim komputerze. Wystarczy podłączyć telefon do tego urządzenia, włączyć program i wybrać odpowiedni model telefonu. Kolejnym krokiem jest uruchomienie go w trybie Recovery. Powyższe metody pozwalają cieszyć się odblokowanym smartfonem.
Jeżeli zdarzy się, że żadna z nich nie okaże się skuteczna to wówczas warto skorzystać z oferty profesjonalnego serwisu. Dziś firmy posiadają bowiem dostęp do bardziej zaawansowanych narzędzi.