gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

jak przenieść dane z telefonu na telefon
Smartfon

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

W obecnych czasach nowe modele telefonów pojawiają się co sezon. Nie brakuje innowacyjnych rozwiązań, które zachęcają do kupna najnowszego smartfona. Jednakże podczas decydowania się na zakup nowego telefonu zawsze należy pamiętać, że wiąże się to z pewnymi utrudnieniami. Trzeba bowiem w jakiś sposób przenieść wszystkie dane z jednego telefonu na drugi. I choć wydaje się, że jest na to wiele sposobów, to gdy przychodzi do takiego zadania dużo osób nie wie co tak naprawdę zrobić.

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Zmieniając telefon należy nie tylko zadbać o to, aby przenieść wszystkie kontakty z jednego telefonu na drugi, ale także wiele innych informacji. Mowa między innymi o zdjęciach i innych plikach prywatnych. Oprócz tego warto jest pamiętać, aby szybko i sprawnie przenieść ustawienia przeglądarek i aplikacji, dzięki czemu przyzwyczajenie się do nowego telefonu będzie bardzo proste. Z myślą o tym, aby ułatwić cały proces dla każdego użytkownika, producenci poszczególnych marek przygotowali różnego rodzaju aplikacje. Są one najlepszym rozwiązaniem na problem, związany z tym jak przenieść dane z telefonu na telefon.

Aplikacje do szybkiego transferu danych

Jako że obecnie praktycznie każdy producent telefonu oferuje inną aplikację do przenoszenia danych, każda z nich działa w nieco inny sposób. Dlatego też warto jest zapoznać się z dostępnymi aplikacjami i ich podstawowymi sposobami funkcjonowanie.
Większość z nich działa poprzez połączenie obu telefonów do wspólnej sieci Wi-Fi. W innych zaś wykorzystywany jest kod QR. Często też, aby usprawnić cały proces przenoszenia danych, aplikacje tworzą hotspoty z których korzystają oba telefony. Ostatnim sposobem, wykorzystywanym przez telefony firmy Apple, jest użycie Bluetooth’a do tego, aby połączyć telefony i szybko przesłać wszystkie potrzebne pliki. Ostatecznie wszystkie te metody prowadzą do tego, aby wiernie sklonować dane z jednego telefonu komórkowego na drugi.
Wiele modeli telefonów posiada wbudowaną aplikację do tego, aby szybko przenosić dane między telefonami. Jednakże to także jest kwestia tego, jaki producent wyprodukował dany model telefonu. Inni zaś wymagają samodzielnego pobrania aplikacji z Google Store albo innego sklepu. Nie należy się jednak martwić, ponieważ aplikacje takie są całkowicie bezpłatne i dostępne dla każdego. Jak zatem widać, istnieje wiele sposobów na to, aby bardzo szybko skopiować dane z jednego telefonu na drugi i zacząć cieszyć się swobodnym korzystaniem z nowego urządzenia.