gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

nagrywanie ekranu windows 10
Komputer

Nagrywanie ekranu windows 10 – w jakim celu?

Często pojawiają się takie sytuacje, że użytkownik komputera uznaje za konieczne nagrywanie obrazu. Można zrobić to na własny użytek albo wrzucić nagrany film do internetu.

Gry komputerowe

Gracze komputerowi bardzo często chcą podzielić się z innymi tym, jak poradzili sobie z poszczególnymi poziomami w swojej grze. Powszechne jest wrzucanie na pewien serwis z filmami swoich nagranych relacji z danej gry. Jest to bardzo fajna rozrywka dla oglądających, którzy mogą przy okazji dowiedzieć się czegoś więcej o grze. Przy okazji mogą podziwiać kreatywność i spryt osoby nagrywającej, która już poradziła sobie z poszczególnymi wyzwaniami. Takie filmiki są bardzo chętnie oglądane, mają bardzo dużo wyświetleń. Wydaje się, że korzyść jest wspólna. Osoba nagrywająca może poćwiczyć opowiadanie w czasie rzeczywistym, może poszerzyć swoje słownictwo.

Wykłady online

Nagrywanie ekranu Windows 10 przydaje się również bardzo mocno w czasie edukacji zdalnej. Można nagrać wykłady na studiach albo lekcje w szkole. Później można do nich wrócić, jeżeli student albo uczeni nie do końca zrozumieli materiał. Jest możliwość odtworzenia sobie poszczególnych elementów lekcji. W ten sposób da się później zaliczyć egzamin. Bardzo przydaje się to, że można odtworzyć sobie zarówno głos jak i obraz. Dzięki temu uczeń posiada kompleksowy wykład, całość materiału. Edukacja w dobie pandemii jest bardzo trudna. Trzeba siedzieć przed komputerem wiele godzin. Trudno jest wytrzymać to fizycznie, trzeba bardzo mocno się skupić, a umysł nie do końca zawsze chce współpracować. Dlatego też wszelkie nowinki technologiczne i umiejętności komputerowe są bardzo przydatne.

Rozmowy z bliskimi

Znakomitym pomysłem jest nagrywanie rozmów za pomocą komunikatorów, oczywiście za zgodą wszystkich uczestniczących. Nagranie zebrania w pracy pozwoli później wszystkim wrócić do treści poruszanych na tym spotkaniu. Dzięki temu będzie można jeszcze lepiej wykonać swoje zawodowe zadania. Jest duża szansa, że nikt o niczym nie zapomni. Oczywiście świetnie jest także nagrywać swoje prywatne rozmowy z bliskimi. Dzisiaj bardzo często bliskie osoby mieszkają na drugim końcu świata. Regularne podtrzymywanie kontaktów poprzez rozmowy bardzo dobrze wpływa na więzi międzyludzkie. Dlatego też warto dbać o to, by często rozmawiać z bliskimi, a jeżeli nie jest to możliwe w życiu realnym, to trzeba wykorzystać do tego internet. Jak więc widać funkcja nagrywania ekranu przydaje się w codziennym życiu, ale też w biznesie. Warto się tego nauczyć.