gamikaze.pl

gamikaze.pl – gry, internet, komputery, multimedia

laptop do gier
Komputery

Jaki laptop do gier wybrać? Najlepsze opcje na 2021 rok

Kiedy laptop gamingowy kojarzył się z dzieciakami, które chciały móc grać w swoje ulubione gry. Nikt nie traktował tego poważnie i podchodził do urządzeń z dużym dystansem. Dziś cały rynek laptopów do gier całkowicie się zmienił. Teraz każdy profesjonalny gracz chce mieć sprzęt, który będzie pozwalał na granie w najnowsze tytuły w świetnej specyfikacji. Laptopy gamingowe są pożądane, potrzebne i naprawdę świetnie zrobione! Oczywiście wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni sprzęt od polecanego producenta. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do gier.

 Najważniejsze elementy laptopa do gier 

Najważniejszymi podzespołami w laptopie do gier są dwa elementy. To one pozwolą na granie na najwyższych ustawieniach i cieszenie się pełną wydajnością sprzętu. Mowa tu o karcie graficznej oraz procesorze. Chodzi tu o połączenie tych dwóch elementów, które będą ze sobą w pełni współpracować. Układ graficzny powinien być dedykowany do takiego użytkowania. Najlepiej, aby była to Nvidia Geforce GTX 1050/1650, lub coś nowszego. Ważny jest także RAM w karcie graficznej – minimum 4 GB. 

Jeśli chodzi o procesor, to powinien mieć on co najmniej 4 rdzenie i taktowanie powyżej 2000 MHz. Warto zwrócić uwagę na oznaczenie w nazwie. Najmocniejsze propozycje mają oznaczenie H lub HQ. Najpopularniejsze są procesory od Intela seria Core, a zamienniki to AMD Ryzen. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa do gier? 

Laptop do gier powinien mieć dużo pamięci RAM. Często 8 GB może nie wystarczyć, dlatego warto patrzeć na te z 12 GB. Jednak najnowsze modele laptopów gamingowych mogą obsługiwać nawet 64 GB RAM. Jeśli chodzi o dysk, to warto postawić na SSD. Pozwoli on na szybki odczyt i zapis danych. Podwyższa on także wydajność samego laptopa. Najlepsze propozycje znajdziesz tutaj: https://szukamlapka.pl/laptopy-do-gier.

Przy takim sprzęcie niezwykle ważne jest odpowiednie chłodzenie. Łączy się to z utrzymanie odpowiedniej temperatury podzespołów, chłodnej obudowy oraz cichą pracą. Dlatego ważna jest równowaga pomiędzy wydajnością wentylatorów, a ich liczbą. Można postawić także na podkładki chłodzące do naszych laptopów do gier. 

Najlepszy laptop do gier – jaka firma?

Laptopy do gier są produkowane przez wiele znanych firm. Mamy więc naprawdę duży wybór. Ważne, aby spojrzeć na specyfikacje techniczną z uwzględnieniem wszystkich wymienionych w artykule elementów. Sprawdź także rozdzielczość ekranu, złącza oraz klawiaturę. Warto poczytać opinie o poszczególnych modelach i oglądnąć ich testy dostępne w Internecie. Wtedy z pewnością wybierzesz najlepszą możliwą opcję. Oczywiście wszystko dostosowane do Twojego budżetu! Jednak musisz wiedzieć, że laptop do gier to nietanie urządzenie – lepiej przygotuj odpowiednio dużo oszczędności! Uda Ci się wtedy wybrać naprawdę dobry sprzęt, który udźwignie wszystkie ulubione gry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *