gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

laptop do gier
Komputer

Jaki laptop do gier wybrać? Najlepsze opcje na 2021 rok

Kiedy laptop gamingowy kojarzył się z dzieciakami, które chciały móc grać w swoje ulubione gry. Nikt nie traktował tego poważnie i podchodził do urządzeń z dużym dystansem. Dziś cały rynek laptopów do gier całkowicie się zmienił. Teraz każdy profesjonalny gracz chce mieć sprzęt, który będzie pozwalał na granie w najnowsze tytuły w świetnej specyfikacji. Laptopy gamingowe są pożądane, potrzebne i naprawdę świetnie zrobione! Oczywiście wtedy, gdy wybierzemy odpowiedni sprzęt od polecanego producenta. Dziś podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do gier.

 Najważniejsze elementy laptopa do gier 

Najważniejszymi podzespołami w laptopie do gier są dwa elementy. To one pozwolą na granie na najwyższych ustawieniach i cieszenie się pełną wydajnością sprzętu. Mowa tu o karcie graficznej oraz procesorze. Chodzi tu o połączenie tych dwóch elementów, które będą ze sobą w pełni współpracować. Układ graficzny powinien być dedykowany do takiego użytkowania. Najlepiej, aby była to Nvidia Geforce GTX 1050/1650, lub coś nowszego. Ważny jest także RAM w karcie graficznej – minimum 4 GB. 

Jeśli chodzi o procesor, to powinien mieć on co najmniej 4 rdzenie i taktowanie powyżej 2000 MHz. Warto zwrócić uwagę na oznaczenie w nazwie. Najmocniejsze propozycje mają oznaczenie H lub HQ. Najpopularniejsze są procesory od Intela seria Core, a zamienniki to AMD Ryzen. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa do gier? 

Laptop do gier powinien mieć dużo pamięci RAM. Często 8 GB może nie wystarczyć, dlatego warto patrzeć na te z 12 GB. Jednak najnowsze modele laptopów gamingowych mogą obsługiwać nawet 64 GB RAM. Jeśli chodzi o dysk, to warto postawić na SSD. Pozwoli on na szybki odczyt i zapis danych. Podwyższa on także wydajność samego laptopa. Najlepsze propozycje znajdziesz tutaj: https://szukamlapka.pl/laptopy-do-gier.

Przy takim sprzęcie niezwykle ważne jest odpowiednie chłodzenie. Łączy się to z utrzymanie odpowiedniej temperatury podzespołów, chłodnej obudowy oraz cichą pracą. Dlatego ważna jest równowaga pomiędzy wydajnością wentylatorów, a ich liczbą. Można postawić także na podkładki chłodzące do naszych laptopów do gier. 

Najlepszy laptop do gier – jaka firma?

Laptopy do gier są produkowane przez wiele znanych firm. Mamy więc naprawdę duży wybór. Ważne, aby spojrzeć na specyfikacje techniczną z uwzględnieniem wszystkich wymienionych w artykule elementów. Sprawdź także rozdzielczość ekranu, złącza oraz klawiaturę. Warto poczytać opinie o poszczególnych modelach i oglądnąć ich testy dostępne w Internecie. Wtedy z pewnością wybierzesz najlepszą możliwą opcję. Oczywiście wszystko dostosowane do Twojego budżetu! Jednak musisz wiedzieć, że laptop do gier to nietanie urządzenie – lepiej przygotuj odpowiednio dużo oszczędności! Uda Ci się wtedy wybrać naprawdę dobry sprzęt, który udźwignie wszystkie ulubione gry.