gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

monitor
Internet

Monitor Odyssey – monitor dla graczy, którzy chcą zagłębić się w wirtualną rozgrywkę

Wybierając monitor dla graczy, warto zadbać zarówno o jego odpowiedni rozmiar, kształt i wygląd, jak i funkcje oraz parametry dostosowane do wymagań gier. Monitor Odyssey to urządzenie stworzone przez firmę Samsung z myślą o najbardziej wymagających graczach. Dostępny jest w wielu wariantach, zarówno pod względem właściwości, jak i obudowy czy przekątnej, dlatego użytkownik może znaleźć sprzęt dopasowany do swoich potrzeb, możliwości i preferencji.

Monitor dla graczy i jego najważniejsze parametry

Wybierając monitor dla graczy,należy skupić się na wielu parametrach, które pozwolą na wielogodzinną rozgrywkę bez zmęczenia szyi i wzroku. Warto również zdecydować się na sprzęt, który zagwarantuje wysokie doznania wizualne i szybki czas reakcji na niespodziewane sytuacje w czasie rozgrwki. Takie monitory można znaleźć w ofercie firmy Samsung.

Monitory gamingowe dostępne są w różnych wariantach, jednak najwięcej doznań zapewniają te o dużym zakrzywieniu, warto również zainwestować w szerokokątny monitor. Niemniej istotna dla przyjemnej rozgrywki jest częstotliwość odświeżania ekranu, która w przypadku monitorów dla graczy powinna oscylować na poziomie przynajmniej 144 Hz. Dla pełnej satysfakcji z gry polecamy sprzęt o częstotliwości odświeżania 240 Hz, dzięki niemu na zdarzenia dziejące się w grze można reagować z niemal zerowym opóźnieniem.

Monitor dla graczypowinien mieć również dostosowaną do swojego zastosowania matrycę. Nie bez znaczenia jest również fakt, czy wyświetlacz wyposażony jest w funkcję opóźnienia sygnału. Fani wielogodzinnych rozgrywek docenią również opcje redukujące migotanie ekranu i emisję niebieskiego światła, które pozwolą uniknąć uczucia zmęczonych i podrażnionych oczu. Dobry monitor gamingowy powinien zapewniać także możliwość regulacji wysokości i odchylenia ekranu, by móc korzystać z niego w wygodnej dla kręgosłupa i szyi pozycji.

Monitor Odyssey – kwintesencja najlepszych doznań z gry

Seria monitorów Odyssey firmy Samsung to urządzenia zaprojektowane z myślą o potrzebach amatorów gier komputerowych. Łączą w sobie bogate, funkcjonalne wnętrze i futurystyczny wygląd, dzięki czemu wydają się kompletnym rozwiązaniem. Szeroki wybór sprawia, że gracz może wybrać monitor Odyssey dostosowany w pełni do swoich oczekiwań i rodzaju prowadzonych rozgrywek. Ich dokładny opis znaleźć można na stronie producenta.

Zastosowana w konstrukcji tych monitorów technologia RapidCurve o częstotliwości 240 Hz ma za zadanie eliminację opóźnień, pozostawiając rozgrywkę płynną i bez opóźnień związanych z przesyłaniem danych. Reakcja po wciśnięciu klawisza następuje natychmiastowo, co docenią użytkownicy gier zręcznościowych. QLED to technologia dzięki której użytkownik może cieszyć się obrazem wysokiej jakości, a zakrzywienie na poziomie 1000R dopasowane zostało do naturalnej krzywizny ludzkiego oka. W ofercie znaleźć można monitory o różnych wielkościach, od 27 do nawet 49 cali.