gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

fajne gry na telefon
Gry

Fajne gry na każdy telefon – przegląd

Gry mobilne coraz częściej dorównują tym, jakie można spotkać na konsolach oraz komputerach. Branża gier rozwija się w zaskakującym tempie i z tego powodu możemy cieszyć się ciekawie rozbudowanymi grami, niewymagającymi szczególnego sprzętu, a jedynie naszego telefonu.

Darmowe i fajne gry na telefon

Pierwszą grą, która pozwala na długie godziny swobodnej rozgrywki jest ,,Harry Potter: Hogwarts Mystery”. Jest to gra fabularna utrzymana w tematyce i estetyce sławnego świata czarodziejów stworzonego przez J. K Rowling. Gra mobilna została opracowana i opublikowana przez Jam City na licencji Portkey Games.
Główną zaletą gry jest ciekawa fabuła oraz staranna oprawa graficzna. Przy tym gra sama w sobie jest darmowa, ale posiada opcję zakupów w samej aplikacji, co pozwala graczowi na kupno dodatkowej waluty wykorzystywanej w świecie czarodziejów, punktów energii, które pozwalają na aktywną rozgrywkę, czy też diamentów. Mimo tego, wydawanie realnych pieniędzy nie jest przymusem, ponieważ bank potrzebnej do rozgrywki energii, uzupełnia się w trakcie gry albo w stanie spoczynku.
Rozgrywka to nic innego jak przeżywanie swoich osobistych przygód jako uczeń Hogwartu. Gracz ma możliwość dostosować swoją postać wybierając jej płeć, kolor włosów, oczu oraz skóry, a przy tym fryzurę. Po nadaniu imienia i wybraniu jednego z czterech czarodziejskich domów gracz ma okazję brać udział w ciekawym życiu Hogwartu. Poza główną osią fabularną gracz ma okazję chodzić na magiczne lekcje, zawierać przyjaźnie z oryginalnymi postaciami, brać udział w czasowo ograniczonych wydarzeniach oraz wstąpić do drużyny Quidditcha.
Gra została wydana na urządzenia z systemem Android i iOS.

Kolejną ciekawą i dostarczającą rozrywki grą jest Subway Surfers. Darmowa oraz zajmująca gra jest łatwa i dostosowana do wieku młodszych oraz starszych. Rozgrywka polega na uciekaniu wybraną postacią przed kontrolerem i jego psem. Grywalne postacie to grupka przyjaciół, która zostaje nakryta na rysowaniu graffity po wagonach, co nie podoba się otyłemu kontrolerowi. Naszym zadaniem jest uciekanie przed nim, przy tym zbierając pieniądze oraz dodatkowe atrybuty, które pomagają nam w uciekaniu.
Po zdobyciu odpowiedniej ilości pieniędzy gracz może zakupić kolejną postać, która ma ciekawy design. Gra nie jest trudna, ani skomplikowana, ale zapewnia rozrywkę na wiele godzin, pozwalając na rozwijanie swoich umiejętności oraz zdobywanie nowych postaci.

Gdzie można pobrać gry na telefon?

W zależności od posiadanego telefonu, powyższe gry można dostać w sklepach z aplikacjami, gdzie wystarczy je pobrać za bezcen. Najpopularniejszymi miejscami są sklep Google Play oraz Apple Store.