gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

Ski Jump Simulator
Gry

Ski Jump Simulator – świeża polska gra w skoki narciarskie

Większość z nas z pewnością pamięta, jak rozpoczęła się ”Małyszomania” i jaki to miało wpływ na nasze otoczenie. Nagle sport znany wcześniej lokalnej grupie pasjonatów w górskich ośrodkach jak Zakopane, czy Szczyrk stał się hitowym produktem na skale całego kraju. Dyskutowało się o szansach na medale, śledziło zawody, ale także życie prywatne słynnego skoczka z bułką i bananem. Skoki szybko przedarły się do innych dziedzin życia w tym do branży gier komputerowych, a ogromną popularność w kraju zdobył Deluxe Ski Jump pierwsza gra o skokach narciarskich, która w poważny sposób uwzględniała prawa fizyki działające podczas lotu.

Nadchodzi era skoków w wydaniu MMORPG

Jeszcze większą popularność zrobiła następna część DSJ, ale kolejne już nie potrafiły dorównać poprzednim wersjom. Mieliśmy też wysyp innych produkcji, które może poza Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto i RTL Ski Jumping 2007 nie były jednak zbyt udane. Od roku 2007 na rynku gier o skokach narciarskich panuje nieurodzaj, który ma jednak szansę w końcu na odwrócenie trendu w postaci premiery nowej polskiej gry online Ski Jump Simulator. Oferuję ona zarówno ciekawą rywalizację między graczami w trybie MMORPG, możliwość wygrania prawdziwych nagród, silnik gry uwzględniający wiele zmiennych zarówno pogodowych, sprzętowych, jak i po prostu powiązanych z prawami fizyki, ale także masę dobrej zabawy okraszonej miłą dla ucha oprawą muzyczną w wykonaniu poznańskiego wokalisty Bajzla.

gry

O fizyce lotów narciarskich słów kilka

Jak już wspomniałem wcześniej fizyka w Ski Jump Simulator stara się wiernie odzwierciedlić rzeczywistość panującą na skoczni od takich najprostszych elementów jak kierunek i siła wiatru, przez grawitację aż po siłę nośną. Efekt jest taki, że zawsze musimy to uwzględniać w taktyce na skok, tym bardziej że każda skocznia to zupełnie inne wymagania i zgodnie z rzeczywistością inne drogi najazdowe na próg, różne kąty nachylenia skoczni i odmienna bula. Każdy z tych elementów musi zostać uwzględniony przez gracza, jeśli zamierza oddać dobry skok. Może brzmieć to skomplikowanie, ale wbrew pozorom kilkanaście skoków i potrafimy rozpracować mechanikę rządzącą danym obiektem i gra zaczyna sprawiać nam coraz większą przyjemność.

Muzyka i grafika w grze

Trzeba przyznać, że autorzy gry, czyli nasze rodzime studio SuperNova Interactive nie poszli na łatwiznę. Muzyka została stworzona specjalnie na potrzeby gry przez wokalistę Bajzla, którego co ciekawe można spotkać w grze jako jeden z obiektów na skoczni w Zakopanem. Elektroniczne brzmienia towarzyszące nam podczas rozgrywki można także posłuchać osobno, bo premierę na Spotify miała płyta „Game Over”, na której znajduję się cała playlista zawarta w grze. Grafika nawiązuje do kultowej DSJ z tym, że postarano się o dużo większą dawkę unikalnych szczegółów dla każdej skoczni. Dzięki temu gra się nie nudzi jest bardziej kolorowa i zwyczajnie żywa, bo animacje postaci potrafią zamachać do nas ręką i na różny sposób reagować na wydarzenia na skoczni.

gry

Rywalizacja z innymi graczami 

Nieodłącznym elementem każdego sportu jest współzawodnictwo, a z racji, że Ski Jump Simulator jest grą MMORPG to nie mogło tu zabraknąć walki pomiędzy graczami o tytuł najlepszego skoczka. Każdy startuję od zera stopniowo ucząc się gry, rozwija swojego zawodnika poprzez kupowanie coraz nowszych generacji sprzętu i bijąc kolejne osobiste rekordy skoczni zyskuje dostęp do kolejnych skoczni, których aktualnie jest sześć oraz turniejów – do dyspozycji są wszystkie najważniejsze: Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni, czy Mistrzostwa Świata w Lotach. Rezultaty z kolei z tych wydarzeń mają przełożenie na ranking globalny, który sumuje statystyki z nich wszystkich. Ski Jump Simulator to z pewnością gra w skoki narciarskie, która daję szansę zawalczyć o wirtualne trofea, a przy okazji przypomnieć sobie czasy, kiedy ski jumping był znaczącym elementem polskiego rynku gier komputerowych.

Trailer gry z muzyką zespołu AMBA

Materiał zewnętrzny