gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

gry dla dziewczyn
Gry

Najlepsze gry dla dziewczyn

Dziewczyny też lubią grać w gry. Stereotyp o tym, że graczami są wyłącznie młodzi mężczyźni, od dawna odszedł w zapomnienie. Coraz częściej po gry na konsole oraz komputer sięgają również dziewczęta. Jakie gry zaciekawią płeć żeńską?

Klasyczne gry dla dziewczyn

Utarło się, że nie ma bardziej dziewczęcego tytułu jak seria gier The Sims. Niezależnie od części, których na ten czas wyszło cztery, każda z nich ma swoje wierne fanki. Gra nie jest lubiana wyłącznie przez dziewczyny, ale w znacznej mierze. Wynika to z prostej zależności jakoby Simsy były komputerową zabawą lalkami. Zajmowanie się codziennymi sprawami i prowadzenie historii w świecie Simsów w końcu trochę przypomina dziecięcą zabawę lalkami, przy tym dając o wiele więcej możliwości. Kierowanie losami podopiecznych Simów to bardzo zajmujące zajęcie, o czym świadczy popularność gier z serii The Sims, bez względu na daną część i region świata. Gra jest uwielbiana przez rzeszę nastolatek, ale nawet i dorosłych kobiet, które lubią zrelaksować się prowadząc historie swoich Simów.
Dzięki dużej popularności, każda dziewczyna może zdobyć The Sims bez większego problemu. Gra jest łatwa, a dzięki dostępności do czterech części, każda może pokochać daną odsłonę The Sims i tam rozwijać swoje historie.

Life is Strange to klasyk, jeśli chodzi o ciekawe i wciągające gry fabularne. W szczególności sprawdzi się dla dziewczyn, które cenią sobie historie jaką niesie za sobą gra, a nie tylko sama rozgrywkę. Fabuła skupia się na postaci osiemnastoletniej Max Claufield, która posiada niesamowitą zdolność manipulowania czasem i wykorzystuje ją do rozwikłania zagadki zaginięcia jednej ze studentek na swojej uczelni. Poza estetyczną i subtelną grafiką oraz świetną ścieżką dźwiękową, gracz dostaje do dyspozycji poprowadzenie losami bohaterów tytułu. Każda z postaci została szczegółowo przedstawiona i może budzić naszą sympatię lub antypatię. Najciekawszą opcją gry jest wpływanie na przebieg fabuły, o czym świadczą podejmowane przez gracza decyzje.

Najnowszy tytuł, który spodoba się każdej dziewczynie!

Tytułem, który w ostatnim czasie bije wyżyny popularności jest Animal Crossing: New Horizons. Gra jest stosunkowo podobna do wyżej wymienionych Simsów. Tutaj również wcielamy się w wirtualną postać i prowadzimy jej losami. Buduje się dom, dbając o niego oraz jego wyposażenie, a także tworzy się relacje z innymi postaciami. Gra polega na ciągłym doskonaleniu się i zbieraniu surowców, co sprawia, że tytuł idealnie sprawdza się jako forma relaksu od zmartwień życia codziennego. Chwila ucieczki do kolorowego, wesołego świata zwierzęcych avatarów przyda się każdemu.