gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

ile ramu do laptopa
Komputer

Ile ramu do laptopa potrzeba aby sprawnie działał ?

W obecnych czasach Ilość pamięci ram ma bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie komputera. Pamięć ta jest buforem dla informacji, które przetwarzane są przez procesor oraz grafikę. Przed zakupem laptopa warto sprawdzić ile ramu-u potrzeba nam, by działał on niezawodnie oraz płynnie.

ile ramu do laptopa potrzebuje użytkownik ?

W każdym komputerze ważną kwestią jest nie tylko liczba gigabajtów ram, ale również jej rodzaj na przykład DDR4. Ten typ zainstalowanej pamięci gwarantuje każdemu właścicielowi sprzętu dużą wyższą wydajność pracy, a co za tym idzie mniejsze zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na dłuższe działanie komputera.
Bardzo ważną sprawą jest też taktowanie pamięci, dzięki której przy wyższej wartości laptop będzie działał sprawniej. Ponadto warto także zwrócić uwagę na to czy w danym modelu notebooka pamięć jest wymienna oraz czy jest do dyspozycji wolny slot.

 

Przeglądanie internetu a potrzebna ilość pamięci ram-u

Jeżeli kupi się komputer tylko do zastosowań domowych, to ilość zainstalowanej pamięci ram nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia. Wykorzystywanie go bowiem jedynie do sprawdzania poczty, surfowania po sieci czy tworzenia prostych dokumentów nie przysporzy mu przy czterech giga ram najmniejszego problemu.
Z kolei w laptopie multimedialnym ilość pamięci ram ma zasadnicze znaczenie. Jest to bowiem urządzenie rozrywkowe, dzięki któremu można oglądać filmy, słuchać muzyki i grać w poszczególne gry. W tego typu komputerze powinno być zainstalowane osiem gigabajtów pamięci ram-u.

Praca na komputerze a potrzebna ilość ram-u

Obecnie każdy laptop przeznaczony do pracy może mieć różne zastosowanie. W przypadku, gdy będzie on bardziej obciążony, a więc będzie nieustannie pracował przez kilkanaście godzin warto przed kupnem sprawdzić wszystkie potrzebne parametry. Z całą pewnością najlepszym wyborem okaże się urządzenie z odpowiednimi parametrami oraz 16 GB pamięci ram-u.
Z kolei jeżeli praca będzie polegać jedynie na edytowaniu tekstu oraz arkuszach kalkulacyjnych, to do tego rodzaju zadań wystarczy podstawowy komputer do zastosowań domowych.
Jeśli chodzi o laptop gamingowy to posiada on zwykle od ośmiu do szesnastu GB ram-u. Jeżeli poszczególny komputer ma możliwość wymiany pamięci ram to warto to zrobić. Z kolei jeżeli trafi się model laptopa z wlutowaną pamięcią ram, to warto wybrać mocniejszy model.
W ofercie poszczególnych sklepów można znaleźć wysokiej klasy laptopy, które wyposażone są w pamięć ram od 4G, aż do nawet 128 GB. Dzięki temu każdy klient może wybrać model spełniający jego oczekiwania.