gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

podręczniki na studia
Internet

Jak kupować podręczniki na studia bez przepłacania?

Już niedługo rozpoczęcie nowego semestru, dlatego to dobry czas, by zaopatrzyć się w niezbędne podręczniki akademickie. Jak na nich oszczędzać?

Najczęściej każdy prowadzący na studiach zaleca, aby jego studenci mieli konkretne podręczniki akademickie do nauki. Niestety, książki na studia mogą być bardzo drogie, a wtedy, gdy trzeba kupić je do wielu przedmiotów, koszty mogą być więc zaporowe. Jak zatem zaoszczędzić na podręcznikach przeznaczonych na studiach? Do dyspozycji jest kilka skutecznych metod!

1. Sprawdź ceny podręczników na studia w różnych sklepach

Gdy chcesz kupić jak najtaniej potrzebne podręczniki akademickie, zawsze przed zdecydowaniem się na zakup sprawdź ceny w różnych księgarniach. Sklep mogą sprzedawać podręczniki w różnych cenach, które różnią się pomiędzy sobą kwotami od kilkudziesięciu groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. 

Warto więc przed zakupem zawsze sprawdzić, czy w innej księgarni nie można kupić podręczników w niższej cenie. To dobry sposób, by uzyskać spore oszczędności i zaopatrzyć się w niezbędne publikacje bez przepłacania.

2. Zamów podręczniki akademickie w sklepie internetowym

Zazwyczaj najniższe ceny na podręczniki akademickie czekają na kupujących w sklepach internetowych, dlatego też właśnie tam warto rozpocząć swoje poszukiwania tanich publikacji.

Sklepy internetowe mogą zaoferować swoim klientom szeroki wybór podręczników do różnych dziedzin, nawet tych niszowych, co powoduje, że można bez problemów zaopatrzyć się w nich w to, co niezbędne do nauki.

Zakupienie podręczników w księgarniach internetowych związane jest również z innymi zaletami, między innymi wygodą zakupów bez konieczności wychodzenia z domu, darmowa wysyłka przy większych zakupach czy możliwość łatwego zwrotu zakupów w terminie do 14 dni.

3. Sprawdź oferty używanych podręczników na studia

Aby zaoszczędzić na kupnie podręczników, można również zdecydować się na ich zakupienie z drugiej ręki. Takie oferty można znaleźć bezpośrednio na studiach od wyższych roczników, ale również można szukać ich online na forach internetowych, w mediach społecznościowych, na aukcjach internetowych i w portalach ogłoszeniowych.

Używane podręczniki można kupić w bardzo niskich cenach, które wynoszą nawet poniżej połowy ich ceny z okładki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że podręcznik może być zużyty, może mieć notatki wewnątrz.

4. Wypożyczenie podręcznika akademickiego

Sposobem na zredukowanie kosztów związanych z zakupieniem podręczników na studia jest również ich wypożyczenie. Dostępne są one głównie bibliotekach akademickich, ale także niekiedy można znaleźć je w bibliotekach miejskich, gminnych.

Warto pamiętać o tym, że podręczniki mogą być wypożyczone na określony czas. Można jednak zdecydować się na ich skopiowanie na użytek własny. W przypadku grubszych podręczników może być to jednak bardzo czasochłonne oraz mało opłacalne w porównaniu z zakupieniem nowej książki.

Wobec tego student może zaopatrzyć się w podręczniki akademickie na różne sposoby. Warto wybrać ten, który pozwoli na uzyskanie największej wygody i oszczędności!