gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

Multimedia

Jak wybrać dobry sprzęt do ćwiczeń?

Urządzenia sportowe do ćwiczeń to podstawa każdej siłowni i klubu fitness. Takie wyposażenie można zakupić zarówno do profesjonalnego miejsca dla sportowców, jak i do amatorskiej, domowej sali treningowej. Własna domowa siłownia pozwala oszczędzać czas i trenować w dowolnym momencie. Wybierając konkretne sprzęty sportowe, należy dokładnie zastanowić się, jakim miejscem dysponujemy i do jakiego celu będą wykorzystywane. Na rynku mamy różne akcesoria, które pozwalają ćwiczyć poszczególne partie mięśni, a jeżeli nie wiemy, na co się zdecydować to zawsze warto zapytać sprzedawcę, który doradzi wybór konkretnego urządzenia do ćwiczeń.

Jakie są najpopularniejsze urządzenia fitness?

Wybierając konkretny model urządzenia, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na nośność, czyli dopuszczalne obciążenie, które powinno być większe od masy ciała użytkownika. Pozwoli to zapewnić stabilność oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci.Bardzo popularnym urządzeniem wielofunkcyjnym do domowej siłowni jest Atlas. Pozwala nam trenować wszystkie partie mięśni na jednej maszynie. Możemy ustawić wyciskanie na ławeczce, wałek czy adaptery do wzmacniania nóg. Wszystko znajduje się w jednym sprzęcie, który można zamówić w przystępnej cenie. Ponadto do takiego urządzenia można dokupić dodatkowe przyrządy w różnych modelach, które mają nośność do 130 kg, a nawet do 150 kg, gdy chodzi o zawodowych sportowców o wyższym wzroście.Im wyższej klasy model wybierzemy, tym lepszy będzie posiadał zakres ruchu oraz ergonomię. Taki sprzęt sportowy nie wymaga również zagospodarowania dużej ilości wolnego miejsca, ponieważ jest to zazwyczaj około 3 m długości i 2,5 m wysokości.Ławki do ćwiczeń to kolejne popularne akcesoria wykorzystywane przez sportowców. Wymieniamy tutaj ławki skośne do intensywnych treningów, najczęściej składane. Ławki do ćwiczeń mięśni brzucha oraz wielofunkcyjne ławki do ćwiczeń, które są odchylane i regulowane, co pozwala wzmacniać i pracować nad mięśniami bicepsów, brzucha, bioder i ud czy mięśni piersiowych.Kolejne popularne urządzenia to symulatory do budowania masy mięśniowej i kondycji fizycznej. Symulatory do ćwiczeń nóg to steppery i rowery spinningowe. Te służące do ćwiczeń całego ciała to bieżnie, orbitreki, steppery z uchwytami oraz platformy wibracyjne. Można także zamówić symulatory specjalne, czyli na przykład wioślarze.

Który sprzęt sportowy wybrać dla mężczyzn, a który dla kobiet?

Wybierając odpowiedni sprzęt sportowy na siłownie warto mieć na uwadze to, że mężczyźni w głównej mierze przykładają uwagę do tego, aby zwiększyć siłę i rozbudować mięśnie, natomiast kobiety pragną kształtować sylwetkę, tracąc przy tym na wadze i poprawiając sprawność fizyczną.Najpopularniejsze urządzenia na siłownie dla mężczyzn to ławeczki i rowerki spinningowe, a także wioślarze. Kobiety natomiast najczęściej korzystają z wielofunkcyjnych stanowisk, platform wibracyjnych, orbitreków i rowerów stacjonarnych.

Warto wyposażyć domową siłownię w więcej urządzeń do ćwiczeń, ponieważ w ten sposób każdy z członków rodziny znajdzie sprzęt idealnie dopasowany do konkretnych ćwiczeń.