gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

Jak oglądać TV na telefonie
Multimedia

Jak oglądać TV na telefonie? Jak ją włączyć?

Telewizja w telefonie staje się coraz bardziej popularna. Możliwość oglądania ulubionych programów, seriali i filmów w każdej sytuacji i w niemal każdym miejscu na ziemi jest bardzo kuszącą opcją. Telewizja online zarówno na smartfonach, komputerach stacjonarnych, jak i laptopach wypiera powoli tradycyjną telewizję oglądaną na telewizorze. Jak włączyć TV na telefonie? Podpowiadamy!

Telewizja w telefonie na dwa sposoby

Kanały w trybie rzeczywistym to pierwszy sposób oglądania telewizji w telefonie. Na czym polega? Aby cieszyć się ulubionymi programami, nie trzeba wcale korzystać z anteny czy kupować dekodera. Wystarczy uruchomić na swoim smartfonie przeglądarkę internetową i wpisać adres strony, np. WP Pilot. Następnie należy zarejestrować się w wybranym serwisie streamingowym. Wiele platform tego typu proponuje również aplikacje mobilne, które są dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Po ukończeniu rejestracji możemy zalogować się do serwisu i poszukać ulubionych stacji telewizyjnych.

Serwisy streamingowe z telewizją, choć są darmowe, tak naprawdę objęte są wieloma ograniczeniami. Wśród nich wyróżnić można np. małą liczbę bezpłatnych kanałów, długi czas wyświetlania reklam, zauważalnie niższą rozdzielczość obrazu.

Telewizja online w najlepszej jakości

O wiele lepszą opcją od telewizji streamingowej jest telewizja online, która działa na zasadzie VOD. Aby z niej skorzystać, należy wybrać serwis VOD, zarejestrować się w nim i wykupić odpowiadający nam pakiet.

Ten rodzaj telewizji również można obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji mobilnej. Obecnie mamy do wyboru wiele serwisów VOD. Na pewno każda osoba będzie w stanie wybrać dla siebie ten, który najbardziej wpisuje się w jej preferencje.

Ogromną zaletą tych platform jest to, że zyskujemy dostęp nie tylko do wielu kanałów telewizyjnych, lecz także licznej biblioteki filmów i seriali. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest możliwość przewijania emitowanych programów w TV, zmiana rozdzielczości obrazu czy włączanie lektora bądź napisów.

INEA Online TV – telewizja w telefonie

Interesującą propozycję telewizji w telefonie przygotowała INEA. Z telewizji tej można korzystać nie tylko na smartfonie, lecz także tablecie lub komputerze. Co więcej, dzięki technologii Miracast oglądane programy można wyświetlać na telewizorze. Klonowanie ekranu to bardzo przydatna opcja.

INEA Online TV to jedna z usług proponowanych przez tę firmę. Decydując się dodatkowo na superszybkie łącze światłowodowe, telewizję, a także telefonię komórkową, można zaoszczędzić naprawdę spore sumy pieniędzy. INEA Online TV to dostęp do szerokiej bazy kanałów: dla dzieci, sportowych, informacyjnych, lifestylowych, muzycznych, popularnonaukowych, a także filmowych i serialowych. Łącznie jest to ponad 100 kanałów, które zapewnią Ci długie godziny rozrywki, kiedy tylko chcesz, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.