gamikaze.pl

gry, internet, komputery, multimedia

jak namierzyć telefon
Internet

Jak namierzyć telefon by nie zostać okradzionym ?

Nie od dziś wiadomo, ze posiadanie telefonu komórkowego jest w obecnych czasach wręcz obowiązkowe. Smartfon przestał już służyć nam tylko do rozmów telefonicznych czy wysyłania wiadomości sms bądź mms. Obecnie nowoczesne telefony są bardzo bogato wyposażone w wiele ciekawych oraz innowacyjnych funkcji. Gadżety te są nawet porównywane do przenośnych komputerów, gdyż za ich pośrednictwem można przechowywać dane oraz udostępniać pliki za pomocą przydatnych aplikacji. Zgubienie telefonu komórkowego może narazić każdą osobę na duże niebezpieczeństwo, gdyż znajdujące się w nim dane mogą zostać skradzione. Jak namierzyć telefon ukradziony bądź zgubiony?

Sprawne i bezpieczne namierzanie telefonu przez Google

Wielka rzesza osób obawia się o to, że poszczególne aplikacje internetowe za bardzo ingerują w prywatność człowieka. Czasami jednak skorzystanie z odpowiedniej aplikacji może się bardzo przydać. Funkcja do namierzania telefonu wcale nie służy do śledzenia użytkownika, a wręcz przeciwnie zabezpiecza ona smartfona przed jego utratą. Warto pamiętać o tym, że jeżeli smartfon jest wyposażony z system Android, można go bez problemu zlokalizować za pomocą funkcji Google. Aby ustalić położenie telefonu należy zalogować się na swoje konto. Kolejnym krokiem jest wejście w zakładkę bezpieczeństwo, a następnie w sekcję twoje urządzenia i w hasło znajdź zagubione urządzenie. Po spełnieniu powyższych instrukcji należy wybrać smartfona i kliknąć w polecenie znajdź. Po naciśnięciu Google dochodzi do łączenia się z zagubionym smartfonem i określenia jego położenia na mapie. Oprócz tego można skorzystać jeszcze z dodatkowych, dostępnych funkcji. Jedną z nich jest blokada urządzenia bądź wymazanie zapisanych danych. W systemach IOS ten proces przeprowadza się analogicznie, z taką różnicą, że zamiast do Google, trzeba się zalogować na odpowiednie konto iCloud.

Czy namierzanie telefonu przez aplikację jest bezpieczne?

Telefony komórkowe to bardzo intuicyjne w obsłudze gadżety, które można bez problemu dostosować do potrzeb użytkownika. Aby je maksymalnie spersonalizować, należy użyć etui na telefon bądź skorzystać z odpowiedniej aplikacji. Dzięki temu można korzystać z wielu nowoczesnych funkcji.
Dziś na rynku istnieją specjalne programy, które to oferują swoim klientom namierzanie oraz śledzenie telefonu komórkowego. Warto uważać na tego typu usługi, bowiem można zostać oszukanym poprzez wyłudzenie danych osobowych.
Najbezpieczniejszym na rynku rozwiązaniem pozwalającym na bezpieczną lokalizację zagubionej komórki jest więc Google oraz iCloud w przypadku iPhone.